Dla dorosłych w Krakowie

(10)
0.9 km od centrum

Kameralna manufaktura cukiernicza, organizująca regularne (8-9 dziennie) pokazy otwarte wyrobu cukierków, lizaków i innych słodyczy. Ciuciu Cukier Artist w Krakowie oferuje również rozszerzone prezentacje oraz warsztaty karmelarskie dla grup zorganizowanych. Stałymi punktami programu są degustacje jeszcze ciepłych cukierków oraz paczuszki łakoci (o szerokiej gamie smaków) dla wszystkich uczestników.

0.6 km od centrum

Operator białej floty w Krakowie, oferujący rejsy po Wiśle na odcinku ok. 20 km. Regularne, odbywające się od marca do października kursy Aqua Fun to wprawdzie wycieczki po 30-60 minut, ale większe grupy mogą wybrać się nawet w 4-godzinną podróż, od Wawelu do opactwa Tynieckiego. Armator dysponuje trzema rodzajami jednostek: pasażerskim katamaranem, stylowymi gondolami oraz 95-osobowym statkiem LEGENDA.

0.6 km od centrum

Jeden z przewoźników specjalizujących się w rejsach turystycznych po Wiśle. Krakowska Żegluga Pasażerska wyróżnia się przede wszystkim rozbudowaną ofertą dla grup zorganizowanych. Armator proponuje zarówno wycieczki krajoznawcze, pozwalające poznać Kraków z nowej perspektywy, jak też rejsy z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Flotyllę KŻP tworzą katamaran i dwa statki pasażerskie: ORKA oraz NIMFA.

3.5 km od centrum

Propozycja w sam raz dla tych, którzy chcą zobaczyć piękne zabytki Krakowa i jednocześnie dać nieco odpocząć zmęczonym długimi spacerami nogom. Oczywiście rejsy Krakowskim Tramwajem Wodnym ograniczają program wycieczki do budowli w pobliżu Wisły, ale za to podróż będzie atrakcją samą w sobie. Do wyboru jest 5 podstawowych tras i 2 typy jednostek: statek pasażerski oraz łodzie gondolowe.

0.5 km od centrum

Armator organizujący krajoznawcze wycieczki wzdłuż trasy wyznaczonej przez królową polskich rzek. Zwiedzanie Krakowa z pokładu Podwawelskiego Tramwaju Wodnego łączy przyjemne z pożytecznym: poznawanie zabytków miasta i historycznych ciekawostek oraz przyjemność płynącą z rejsu. Turyści mają do wyboru mnóstwo wariantów, a także zróżnicowaną flotyllę - w tym zadaszone, stylizowane na weneckie gondole.

0.9 km od centrum

Oryginalne mini-zoo, nieco bardziej rozbudowane od typowych motylarni. Muzeum Żywych Motyli w Krakowie to naturalnie kraina kolorowych, latających swobodnie owadów. Jej mieszkańców sprowadzono z najodleglejszych zakątków Ziemi. Można tutaj obejrzeć również larwy, gąsienice, kokony… a także papugi, egzotyczne ptaki, jaszczurki, pająki, króliki i kilka innego rodzaju zwierząt.

1.7 km od centrum

Kawiarnia i piekarnia, gdzie można wziąć udział w jedynych w swoim rodzaju warsztatach rzemieślniczych. Żywe Muzeum Obwarzanka pozwala własnoręcznie przygotować sobie specyficzną pamiątkę z Krakowa. UWAGA! Wypieki na zajęciach (konieczna wcześniejsza rezerwacja) mają niewiele wspólnego z chronionym europejskim prawem tradycyjnym produktem regionalnym - spożycie wyłącznie na własną odpowiedzialność.

5.2 km od centrum

Zoo założone w lipcu 1929 r., znane z aktywnej działalności na rzecz gatunków zagrożonych wyginięciem. Krakowski Ogród Zoologiczny mieści się w Lesie Wolskim, na ok. 20 ha pięknych terenów. Żyje tutaj ok. 1500 zwierząt reprezentujących blisko 270 różnych gatunków, w tym ponad 100 na skraju wymarcia. Dzieci warto zabrać do tutejszego mini-zoo, gdzie zwierzęta można pogłaskać i nakarmić.

8.4 km od centrum

Doskonały przykład tego, jak PRL-owski, siermiężny socrealizm ustąpił z czasem nowoczesnym rozwiązaniom urbanistycznym. Budowane między latami ‘50 a ‘80 XX wieku osiedla stanowiły ważny element odbudowy Polski z wojennych zgliszcz. Wśród prostych bloków trafiają się architektoniczne perełki - jak np. gmach Teatru Ludowego czy kino “Świt” na Osiedlu Teatralnym.

7.3 km od centrum

Założone w 1946 r. od “ścierniska” miasto, już po 5 latach włączone do Krakowa. W zamierzeniu władz Nowa Huta miała być przykładem wyższości socjalizmu i źródłem kreowania “właściwych” postaw obywateli. PRL-owski klimat wciąż wyczuwa się w większości zakątków i uliczek, co stało się przyczynkiem do organizowania sentymentalnych wycieczek w nieodległą przeszłość.