Krakowski Tramwaj Wodny

Operator żeglugi pasażerskiej po Wiśle, z interesującą ofertą wycieczek i rejsów po Krakowie. Naturalnie Krakowski Tramwaj Wodny to jedna z wielu dostępnych opcji na tego rodzaju krajoznawczą eskapadę. Zażarta konkurencja w tym akurat sektorze turystyki sprawia, że poszczególni przewoźnicy rywalizują ze sobą na dwa podstawowe sposoby: flotę jednostek pływających oraz bogactwo atrakcji na poszczególnych trasach.

Jeśli chodzi o ofertę Krakowskiego Tramwaju Wodnego, to wczasowicze zwiedzający Kraków mogą wsiąść albo na typowy statek pasażerski, albo do jednej z łodzi wyglądających jak skrzyżowanie weneckiej gondoli z flisacką barką. Statek może zabrać do 90 osób jednocześnie, natomiast łodzie - wyposażone w stylowy baldachim - dokładnie tuzin.

Krakowskie Tramwaje Wodne pływają regularnie od weekendu majowego do ostatnich dni września - rzecz pod warunkiem, że stan Wisły nie wymusza zamknięcia szlaków wodnych. Zwykłe kursy realizowane są na pięciu trasach, obejmujących łącznie 13 przystanków. M.in. na Kazimierzu, Bielanach, pod Wawelem, klasztorem norbertanek czy w pobliżu benedyktyńskiego opactwa tynieckiego. Poza tym większe i mniejsze grupy zorganizowane mają możliwość wynajęcia statku/łodzi oraz uzgodnienia własnej, unikalnej trasy wycieczki po Krakowie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz