Muzeum Żywych Motyli

Mini-zoo zazwyczaj kojarzy się z zagrodą na świeżym powietrzu, najczęściej gdzieś na wsi, pełną kózek, króliczków czy ozdobnego drobiu. Tymczasem Muzeum Żywych Motyli w Krakowie znacząco wyłamuje się z takiego schematu. Nie dość, że mieści się w reprezentacyjnej kamienicy przy Drodze Królewskiej w historycznym centrum miasta, to jeszcze zamieszkują je zupełnie inne zwierzęta - jak zresztą sama nazwa wskazuje, choć nie mówi wszystkiego.

Krakowskie Muzeum Żywych Motyli to bajecznie kolorowy raj dla wszystkich miłośników tych niezwykłych owadów. Można tutaj podziwiać mnóstwo egzotycznych gatunków z całego świata: Europy, obu Ameryk, Afryki czy odległych zakątków Azji. Motyle mają dużą swobodę, bez przeszkód latając po stylizowanym na dżunglę pomieszczeniu i obsiadując zwiedzających do woli. Dotyczy to również takich gigantów jak Attacus Atlas, którego rozpiętość skrzydeł sięga 25 centymetrów. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć wszystkie etapy życia motyli: od larw i gąsienic aż po wyjście z kokona.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że w Muzeum Żywych Motyli z Krakowa można spotkać również inne zwierzęta. Czy to ukryte w roślinach patyczaki, czy to zamknięte w terrariach pająki, czy to króliki, czy to jeże, czy to jaszczurki, czy też ciekawskie papugi i inne ptaki - także cieszące się pewną wolnością.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz