Parki rozrywki w Krakowie

(8)
7.9 km od centrum

Miejsce stworzone z myślą o czystej rozrywce. Zoltar Park w Krakowie zapewnia przednią zabawę na kilka różnych sposobów. Bodaj największą atrakcją jest laser tag, czyli paintball z laserowymi znacznikami zamiast markerów i kulek z farbą. Poza tym na gości czekają escape room w klimatach PRL-u i zimnej wojny, bardzo kolorowe pole do minigolfa, labirynt luster, czołgi RC oraz szereg automatów i gier.

2.9 km od centrum

Lokal zapewniający kilka ciekawych rozrywek, w mocno futurystycznej oprawie. Laser Park w Krakowie bazuje na dwóch atrakcjach: laser tagu i laserowym labiryncie. Pierwszy to nowocześniejsza, a przede wszystkim bezbolesna wariacja na temat paintballa. Drugi: tor przeszkód w klimacie bankowo-muzealnych zabezpieczeń, wymagający sporej sprawności. Do tego parę automatów i gra w rozbrajanie bomby.

18.3 km od centrum

Oryginalny park rozrywki, z atrakcjami zachęcającymi do aktywności fizycznej w rolach głównych. Podstawę funkcjonowania Rancza Furia West w Trąbkach stanowią kameralny ośrodek jazdy konnej oraz park linowy. Dla amatorów pokonywania przeszkód na wysokościach przygotowano 3 zróżnicowane trasy. Dodatkowymi atrakcjami są strzelnica, dziecięcy plac zabaw, miniaturowe zoo restauracja oraz ognisko.

12.2 km od centrum

7-hektarowy park rozrywki ukierunkowany na zabawy na świeżym powietrzu. Podstolice Adventure pod Krakowem mieści się na terenie ośrodka narciarskiego i oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji na sezon. Począwszy od dwóch tras parku linowego, ścianki wspinaczkowej i 100-metrowej tyrolki, przez strzelnicę i pole paintballowe, aż po mountainboardy, kajaki, quady, kostiumy sumitów czy mini zoo.

1.3 km od centrum

Cały świat w jednym miejscu. To oczywiście pewna przesada, ale wizyta w Parku Edukacji Globalnej znacznie przybliża odległe kultury i tradycje. Wioski Świata w Krakowie pokazują, jak wygląda codzienność w egzotycznych zakątkach Ziemi. Można tu zobaczyć mnóstwo ciekawych eksponatów i fotografii, a także wziąć udział w praktycznych warsztatach. Placówkę prowadzi Salezjański Wolontariat Misyjny.

1.0 km od centrum

Istny Raj na Ziemi dla miłośników staroszkolnych gier zręcznościowych. Interaktywne Muzeum Flipperów w Krakowie oferuje ponad 70 pinballi i gier arcade video - wszystkie dostępne bez ograniczeń z jednym biletem. Krakow Pinball Museum bazuje na klasycznych, wręcz antycznych automatach. Przywrócone do świata żywych maszyny czarują swoją magią kolejne pokolenia spragnionych rozrywki graczy.

5.2 km od centrum

Sensoryczny park rozrywki, zapewniający zarówno zabawę jak i naukę. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie powstał w Parku Lotników Polskich, zajmuje ok. 6,5 ha. Muzeum Inżynierii Miejskiej przygotowało tutaj ok. 70 interaktywnych instalacji, w atrakcyjny sposób prezentujących prawa fizyki i przyrodnicze ciekawostki. Do tego lekcje muzealne, fascynujące wydarzenia, warsztaty oraz pokazy.

1.9 km od centrum

Krakowski mini-LEGOland który nie tylko bawi, ale i uczy. HistoryLand w niezwykle atrakcyjny sposób prezentuje wybrane momenty z historii Polski - za pomocą interaktywnych makiet, szczegółowo odwzorowanych budowli z klocków oraz nowoczesnych multimediów. Bitwa pod Grunwaldem, Drzwi Gnieźnieńskie w skali 1:1, Bitwa pod Oliwą, Stocznia Gdańska… to tylko część dostępnych atrakcji.