Krakowska Żegluga Pasażerska

Armator z dwoma sporymi statkami pasażerskimi i katamaranem, oferujący zwiedzanie Krakowa z perspektywy Wisły. Krakowska Żegluga Pasażerska być może nie dysponuje najliczniejszą białą flotą wśród lokalnych przewoźników, ale za to oferuje mnóstwo rozmaitych wariantów krajoznawczych rejsów, połączonych z rozmaitymi atrakcjami. I jak to zwykle bywa w tym biznesie, najciekawsze propozycje zarezerwowane są dla grup zorganizowanych.

Harmonogram regularnych rejsów Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej obejmuje 3 podstawowe warianty podróży:

  • godzinny rejs spacerowy po Krakowie,
  • 90 minutowy rejs papieski “Wypłyń na głębię z Janem Pawłem II (z prelekcjami o nauczaniu Papieża Polaka),
  • czterogodzinny rejs do Tyńca ze zwiedzaniem benedyktyńskiego opactwa - z przewodnikiem bądź bez.

Standardowe kursy w sezonie turystycznym pozwalają obejrzeć m.in. Wawel, kościół Na Skałce czy Kazimierz, ciesząc się jednocześnie rejsem po Wiśle. Jeśli chodzi o wycieczki specjalne z Krakowską Żeglugą Pasażerską dla większych grup, pasażerowie mogą liczyć m.in. na tematyczne animacje, zwiedzanie Smoczej Jamy, barwne opowieści przewodnika opowiadającego o historii i legendach Krakowa, wizytę w Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata, przedstawienia dla dzieci, wstęp do Krakowskiego Parku Wodnego… a nawet warsztaty ekologiczne czy kulinarne.

Krakowska Żegluga Pasażerska dysponuje katamaranem oraz dwoma statkami wycieczkowymi. NIMFA zabiera do 200 pasażerów, natomiast ORKA może zabrać na pokład 40 turystów. Jednostki najczęściej cumują przy bulwarze Czerwieńskim, niedaleko mostu Grunwaldzkiego i wzgórza wawelskiego. Nie zaszkodzi wspomnieć, że armator proponuje także organizację imprez okolicznościowych, firmowych, integracyjnych itd.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz