Krakowski Ogród Zoologiczny

Średniej wielkości zoo w Krakowie, założone w lipcu 1929 na terenie dawnej hodowli bażantów w Lesie Wolskim. Współcześnie Krakowski Ogród Zoologiczny zajmuje ok. 20 hektarów parkowych terenów, gdzie w klatkach, wolierach, akwariach i różnego rodzaju wybiegach żyje blisko 1500 przedstawicieli ok. 270 gatunków zwierząt. Z czego ponad 100 takich, które uważa się za w mniejszym bądź większym stopniu zagrożone wyginięciem.

W Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć m.in. pingwiny Humboldta, konie Przewalskiego, tygrysa amurskiego, słonie indyjskie, hipopotama karłowatego, żyrafy Rothschilda, pandy małe, panterę śnieżną, wilki grzywiaste, kondory wielkie, uchatki patagońskie, ary żółtoskrzydłe i jeszcze wiele, wiele innych, niezmiernie fascynujących zwierząt. Sporą atrakcją dla dzieci (i nie tylko) będą codzienne pokazy karmienia określonych gatunków.

Naturalnie od samodzielnego podawania smakołyków mieszkańcom zoo należy się powstrzymać - wyjątkiem od tej reguły są zwierzęta specjalnego mini-zoo Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie czekają króliczki-miniaturki, żółwie, kucyki, kózki karłowate, lamy, osiołki, świnki morskie, mundżaki chińskie czy świnki wietnamskie. Wszystkie cechujące się przyjaznym, pogodnym usposobieniem. Warto również wspomnieć o ofercie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej, nie mogło też zabraknąć różnorakich punktów gastronomicznych.

Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie, która zajmuje się całokształtem działalności krakowskiego zoo, aktywnie włącza się w międzynarodowe programy ochrony i hodowli. Chodzi zarówno o tworzenie odpowiednich warunków dla zagrożonych wyginięciem zwierząt, jak też działalność naukowo-badawczą i propagowanie idei ochrony przyrody.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz