Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej

Placówka Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, łącząca niepodważalne walory edukacyjne z przednią rozrywką. Park Edukacji Globalnej Wioski Świata w Krakowie pozwala namacalnie przekonać się, jak wygląda rzeczywistość i codzienne życie w najdalszych zakątkach świata. Nawet jeśli w mocno złagodzonej formie, to takie doznanie będzie niezwykle pouczające.

Krakowski Park Edukacji Globalnej przybliża też egzotyczne kultury i odległe tradycje. Czy to poprzez rozmaite zajęcia praktyczne i warsztaty, czy też za pośrednictwem prelekcji i spotkań z osobami, które były na misjach. W Wioskach Świata można zobaczyć i zwiedzić m.in. eskimoskie igloo, jurtę z Mongolii, papuaski dom na palach oraz chaty z Peru czy Ghany. Do tego dochodzą wystawy fotograficzne i fascynujące, oryginalne eksponaty etnograficzne.

Istotną rolę w działalności Parku Edukacji Globalnej odgrywają również szeroko pojmowane warsztaty. Zajęcia z Wiosek Świata przeznaczone są przede wszystkim dla zorganizowanych grup oraz rodzin z dziećmi. W zamierzeniu organizatorów udział w tego rodzaju programach ma kształcić empatię i postawy prospołeczne, zacieśniać relacje międzyludzkie (na najróżniejszych poziomach) oraz zachęcać do współpracy - również międzykulturowej. Poza tym placówka posiada stosowanie wyposażone zaplecze do przeprowadzania szkoleń oraz imprez okolicznościowych.

Park Edukacji Globalnej Wioski Świata w Krakowie zwykle jest otwarty od początku kwietnia do końca października. Jednak grupy zorganizowane mogą umawiać wizyty również w pozostałą część roku. Poza tym park bywa zamykany na standardowe zwiedzanie i warsztaty przy okazji organizowanych przez Salezjański Wolontariat Misyjny wydarzeń. Dlatego nie zaszkodzi zawczasu zadzwonić albo zajrzeć na stronę www i media społecznościowe Wiosek Świata.

Poza tym w Parku Edukacji Globalnej z Krakowa funkcjonuje kameralny sklepik, z rozmaitymi pamiątkami i rękodziełami przywiezionymi z Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Dochód generowany przez sklep służy wspieraniu chrześcijańskich misji humanitarnych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz