Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej

 • Ocena
 • Dla dwojga
 • Dla dzieci
 • Dla dorosłych
 • Dla seniorów
Opis

Placówka Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, łącząca niepodważalne walory edukacyjne z przednią rozrywką. Park Edukacji Globalnej Wioski Świata w Krakowie pozwala namacalnie przekonać się, jak wygląda rzeczywistość i codzienne życie w najdalszych zakątkach świata. Nawet jeśli w mocno złagodzonej formie, to takie doznanie będzie niezwykle pouczające.

Krakowski Park Edukacji Globalnej przybliża też egzotyczne kultury i odległe tradycje. Czy to poprzez rozmaite zajęcia praktyczne i warsztaty, czy też za pośrednictwem prelekcji i spotkań z osobami, które były na misjach. W Wioskach Świata można zobaczyć i zwiedzić m.in. eskimoskie igloo, jurtę z Mongolii, papuaski dom na palach oraz chaty z Peru czy Ghany. Do tego dochodzą wystawy fotograficzne i fascynujące, oryginalne eksponaty etnograficzne.

Istotną rolę w działalności Parku Edukacji Globalnej odgrywają również szeroko pojmowane warsztaty. Zajęcia z Wiosek Świata przeznaczone są przede wszystkim dla zorganizowanych grup oraz rodzin z dziećmi. W zamierzeniu organizatorów udział w tego rodzaju programach ma kształcić empatię i postawy prospołeczne, zacieśniać relacje międzyludzkie (na najróżniejszych poziomach) oraz zachęcać do współpracy - również międzykulturowej. Poza tym placówka posiada stosowanie wyposażone zaplecze do przeprowadzania szkoleń oraz imprez okolicznościowych.

Park Edukacji Globalnej Wioski Świata w Krakowie zwykle jest otwarty od początku kwietnia do końca października. Jednak grupy zorganizowane mogą umawiać wizyty również w pozostałą część roku. Poza tym park bywa zamykany na standardowe zwiedzanie i warsztaty przy okazji organizowanych przez Salezjański Wolontariat Misyjny wydarzeń. Dlatego nie zaszkodzi zawczasu zadzwonić albo zajrzeć na stronę www i media społecznościowe Wiosek Świata.

Poza tym w Parku Edukacji Globalnej z Krakowa funkcjonuje kameralny sklepik, z rozmaitymi pamiątkami i rękodziełami przywiezionymi z Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Dochód generowany przez sklep służy wspieraniu chrześcijańskich misji humanitarnych.

Cennik

Ceny wejściówek do Wiosek Świata - Parku Edukacji Globalnej w Krakowie. Stan na wrzesień 2018:

 • 10 zł/h dla dzieci w wieku 3-15 lat (dla maluchów przed ukończeniem 3. roku życia wstęp bezpłatny)
 • 12 zł/h dla dorosłych
 • 30 zł/h w ramach biletu rodzinnego dla maks. 5 osób (2 dorosłych +3 dzieci)
 • +5 zł za wypożyczenie audioprzewodnika
 • 10-15 zł/os. za udział w warsztatach
 • 25 zł/os. za bilet na zwiedzanie i udział w warsztatach (łącznie ~ 2,5 h)
Mini przewodnik

Cały świat w jednym miejscu. To oczywiście pewna przesada, ale wizyta w Parku Edukacji Globalnej znacznie przybliża odległe kultury i tradycje. Wioski Świata w Krakowie pokazują, jak wygląda codzienność w egzotycznych zakątkach Ziemi. Można tu zobaczyć mnóstwo ciekawych eksponatów i fotografii, a także wziąć udział w praktycznych warsztatach. Placówkę prowadzi Salezjański Wolontariat Misyjny.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja