Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Praktyczna nauka poprzez niezobowiązującą zabawę, w niezwykle intrygującym wydaniu. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie to oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej, zorganizowany w malowniczym Parku Lotników Polskich. Na zielonym obszarze o powierzchni ok. 6,5 hektara przygotowano ok. 70 interaktywnych stanowisk.

Zachęcające do własnoręcznych eksperymentów instalacje można podzielić na 5 podstawowych działów. W krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat:

  • optyki
  • mechaniki
  • akustyki
  • hydrostatyki
  • magnetyzmu

Dodatkowo do sprawdzania praw natury i fizyki na własnej skórze dochodzą rozmaite atrakcje dodatkowe. Począwszy od wymagających wzmożonej aktywności ruchowej kuli zorbingowej, żyroskopu i eurobungee, poprzez kącik zapachowy z silnie aromatycznymi roślinami czy prezentujący różne rodzaje skał Geo-gródek, aż po Lem-birynt - plątaninę ścieżek upstrzoną przemyśleniami Stanisława Lema. Ba, jest też opcja wypożyczenia na terenie ogrodu jednego z dzieł słynnego futurologa i pisarza, aby pogrążyć się w pasjonującej lekturze.

Sensoryczny Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie można poznawać według własnego widzimisię, można też skorzystać z usług wykwalifikowanych przewodników. Placówka organizuje także najróżniejsze wydarzenia: pokazy i warsztaty edukacyjne, Noc Naukowców, obserwację rozgwieżdżonego nieba, Noc Muzeów itd. Jakby tego było mało, dla grup zorganizowanych przygotowano kilka scenariuszy lekcji muzealnych, kierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej.

Sezon w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema zazwyczaj trwa od połowy kwietnia do końca października - w końcu wszystkie atrakcje znajdują się na świeżym powietrzu.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz