Tani i szybki Internet – konieczny na wakacyjne miesiące!

W okresie wakacyjnym szybki Internet mobilny to podstawa. Przydaje się podczas wyjazdu urlopowego, wycieczek rowerowych, czy weekendu na działce. Jest pomocny również na co dzień, bo przecież latem częściej spędzamy czas poza domem, a jednocześnie wciąż potrzebujemy dostępu do sieci. Pytanie tylko, jak znaleźć dobry Internet mobilny na wakacje?

Wybór dobrej oferty Internetu mobilnego nie jest prostą sprawą. Usługodawcy regularnie aktualizują swoje oferty, dodatkowo część z nich przygotowuje również specjalne propozycje na lato. Warto zatem przyjrzeć się poniższym wskazówkom, które pomogą znaleźć odpowiedni dla siebie Internet mobilny.

Jak wybrać dobry Internet mobilny na wakacje?

Użytkowników Internetu mobilnego można podzielić na co najmniej dwie różne grupy. Do pierwszej zaliczają się ci, którzy oczekują nie dużego transferu, lecz przede wszystkim niedrogiego pakietu danych. W ich przypadku sprawdzi się zatem tani Internet mobilny ze stosunkowo małą ilością gigabajtów, którą w razie potrzeby będzie można zwiększyć dokupując pakiet jednorazowy.

Drugą grupę stanowią użytkownicy, dla których priorytetem jest szybki Internet mobilny z dużym transferem. Tacy internauci w sieci najczęściej nie tylko przeglądają portale i media społecznościowe, ale również oglądają filmy i seriale, streamingują muzykę, czy też grają w gry online. Wielu z nich wykorzystuje do tego głównie łącze domowe, ale w okresie wakacji również i oni częściej sięgają po Internet mobilny.

Osoby planujące zagraniczne wakacje, niezależnie od częstotliwości, z jaką zamierzają korzystać z Internetu mobilnego, powinny zwrócić uwagę na wielkość puli danych dostępnych za granicą. Standardem jest, że usługodawca udostępnia od kilkuset megabajtów do kilku gigabajtów transferu, które można zużyć w krajach UE. Nie jest to dużo, ale zwykle wystarcza, aby na miejscu swobodnie korzystać z nawigacji, przeglądać najważniejsze wiadomości, czy też publikować zdjęcia i posty w mediach społecznościowych.

Gdzie po tani Internet mobilny?

Ciekawą ofertę Internetu mobilnego, zarówno dla pojedynczych użytkowników, jak i par oraz całych rodzin, przygotowała TOYA (szczegóły na: https://toya.net.pl/komorkowa). Usługa tej firmy, czyli TOYAkomórkowa, bazuje na sieci Play z ogólnopolskim zasięgiem telefonii komórkowej, a także transmisją danych w technologii LTE i roamingiem zagranicznym. Jest udostępniana w trzech pakietach podstawowych: MIX, TOYAmobilna 3 oraz TOYAmobilna 15, które mogą zainteresować różne grupy odbiorców.

Pakiet TOYAmobilna 3 w cenie 18 zł miesięcznie zapewnia dostęp do nielimitowanych połączeń, SMS-ów, MMS-ów oraz 3 gigabajtów Internetu mobilnego, zawierającego też pulę danych dostępną w strefie euro. Wariant TOYAmobilna 15 różni się tym, że jest o 10 zł droższy i zapewnia 15-gigabajtowy pakiet danych. Mowa tu zatem o atrakcyjnych cenowo rozwiązaniach, mogących zadowolić użytkowników, którzy wykorzystują Internet mobilny do podstawowych zadań.    

Dodatkowe pakiety Internetu mobilnego

TOYA przygotowała atrakcyjną propozycję również dla osób, które potrzebują Internetu mobilnego ze znacznie większym transferem. Do podstawowego pakietu MIX, który kosztuje zaledwie 6 zł miesięcznie, mogą dokupić 50 lub 100 gigabajtów Internetu mobilnego, dostępnego na terenie Polski. Pakiety są oferowane w cenach odpowiednio 50 oraz 60 zł miesięcznie, i co ważne, mogą zostać przypisane nawet do 10 kart SIM.

Użytkownicy, którzy nie potrzebują comiesięcznego dostępu do tak dużego transferu, mogą skorzystać z jednorazowego pakietu o wielkości 10 lub 20 gigabajtów. Przyda się on zwłaszcza podczas wakacyjnego wyjazdu, ale również w innych sytuacjach, w których tymczasowo potrzebna jest większa ilość danych.

Ważną zaletą oferty TOYA jest również brak konieczności długoterminowego wiązania się z usługodawcą. W razie potrzeby umowę można zawrzeć nawet na zaledwie 6 miesięcy.

"Artykuł sponsorowany."

Dodano: 2020-07-09 10:31:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz