Smocze zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

O tym, że Kraków jest polską stolicą turystyki nie trzeba przekonywać nikogo. Setki zabytkowych kościołów, urokliwa starówka, a także unikatowe dzieła sztuki przyciągają miliony przyjezdnych każdego roku. Nie ważne czy ktoś wybiera się z ukochaną osobą, grupą znajomych, czy nawet z całą rodziną, wszystkich łączy jedna rzecz. Każdy musi gdzieś przenocować. A czy istnieje lepsze miejsce na nocleg w mieście Szewczyka Dratewki, niż Dom Smoka? Oraz czy istnieje lepsza opiekun niż przewodnik po Krakowie?

Nie sposób zwiedzić Kraków w jeden dzień. Samo przejście Zamku Królewskiego na Wawelu może zająć całe popołudnie, a zgłębienie wszystkich zakamarków i tajemnic tego miejsca może zmusić nas do kupienia dwóch biletów wstępu, jeżeli nie chcemy prze spać się w Domu Smoka. Była stolica Polski słynie też z ogromnej ilości przepięknych kościołów, które koniecznie trzeba odwiedzić. Symboliczny Kościół Mariacki, który jest wręcz wizytówką miasta jest dopiero początkiem. Kościół Bożego Ciała, świętej Barbary czy Kościół świętego Wojciecha, a także wiele innych potrafią zauroczyć od pierwszego wejrzenia. Należy przy tym pamiętać, że w mieście królów obiektów sakralnych jest ponad setka, a każdy z nich jest wart uwagi. Przewijąją się wśród nich praktycznie wszystkie style architektoniczne znane współczesnemu człowiekowi. Ujmując to krótko, nie sposób zobaczyć ich wszystkich w dwadzieścia cztery godziny.

Zwiedzanie Krakowa tylko z przewodnikiem

Po kolejnym noclegu warto też obrać azymut na krakowskie muzea, gdyż w tej dziedzinie wybór też jest przytłaczający. Muzeum Narodowe w Krakowie posiada najpiękniejsze zbiory w całym kraju, Podziemia Rynku dają poczucie długowieczności tego miejsca, a Muzeum Armii Krajowej przypomina o trudnej historii Polski. Zmęczony? Smok Wawelski na pewno chętnie przyjmie kilku turystów na nocleg w Domu Smoka. Z samego rana należy zdać sobie sprawę, iż nie sposób odwiedzić Kraków zapominając o obrzeżach. Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO kopalnia soli w Wieliczce jest jednym z najbardziej magicznych miejsc w okolicy. Kopalnia ma niesamowitą historię sięgającą aż do XIII wieku i swoim pięknem przyciąga turystów z całego świata. Kolejną lekcją historii na pewno jest odwiedzenie niemieckiego obozu koncentracyjnego z okresu II Wojny Światowej, Auschwitz-Birkenau. Jest to miejsce, które każdy człowiek powinien choć raz zwiedzić Kraków i przekonać się na własne oczy jak wyglądała najnowsza historia.

Przewodnik po Krakowie poleca Draggo House

Niestety, za jednym razem, człowiek nie jest w stanie opisać wszystkich atrakcji Krakowa, potrzebuje się w międzyczasie przespać. A jakie jest najlepsze miejsce na nocleg w Grodzie Kraka? Oczywiście, że wspomniany Dom Smoka, a mianowicie hostel Draggo House. Jest to idealna baza wypadowa na najbardziej wyczerpujące wycieczki po mieście, Kościół Mariacki można zobaczyć już dwie minuty po wyjściu z jamy smoka, a dla chętnych Szewczyk Dratewka przygotuje przepyszną owieczkę. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://krakowzwiedzanie.pl.

Dodano: 2018-12-04 10:59:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz