Poznaj najciekawsze miejsca na mapie Rabkolandu

Szukasz ciekawego miejsca na wypad weekendowy lub punkt wakacyjny? Chcesz, aby najmłodsi członkowie Twojej rodziny dobrze czuli się podczas wyjazdu? W takim razie koniecznie zawitajcie do Rabkolandu. Czeka tu na Was moc atrakcji. Najciekawsze miejsca opisaliśmy poniżej.

Zlokalizowany w przepięknym otoczeniu przyrody Rabkoland to kraina, w której rządzą dzieci. Wypełniony licznymi atrakcjami obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby nikt nie zaznał w nim nudy. Przestrzeń pełna baśni, legend i zabaw sprzyja do odkrywania samodzielnego lub w grupie rówieśników. Duża różnorodność w zakresie możliwości spędzania wolnego czasu sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie brakuje też strefy gastronomicznej, w której można skosztować pysznej pizzy, napić się kawy, zjeść lody czy gofry.

Muzeum Orderu Uśmiechu

Muzeum Orderu Uśmiechu to jedyna taka przestrzeń na świecie, w której to od niezależnej decyzji dzieci zależy, kto otrzyma wyróżnienie. W czasie uroczystości Kapituła wręcza osobie wyróżnionej puchar wypełniony sokiem z cytryny, a zadaniem pijącego jest się uśmiechnąć pomimo kwaśnego smaku. Spotkanie wieńczy wręczenie orderu i róży. Wśród członków Kapituły znajdowali się i znajdują cenione osobistości, m.in. Ewa Szelburg-Zarębina, Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Irena Santor, Norman Davies i wielu innych. 

Parada Aut

Każde dziecko lubi próbować nowych rzeczy, zwłaszcza tych zakazanych. Na Paradzie Aut poczuje się jak prawdziwy kierowca – mogąc samemu dowodzić barwnym korowodem. Wszyscy mali kierowcy wyruszają spod Wieży Eiffla. Wyobraźnia doprowadzi ich tam, dokądkolwiek tylko zechcą.

Karmienie zwierząt

Spotkanie oko w oko z egzotycznymi zwierzakami jest ogromną przygodą. Dzieciaki uwielbiają gry zręcznościowe, więc i karmienie figur zwierząt będzie dla nich ciekawym doświadczeniem. Zwłaszcza w tak nieoczywistych okolicznościach przyrody i wśród rówieśników. Na pewno jeden z ciekawszych punktów na mapie Rabkolandu.

Plujące Totemy

Strzelające Gejzery stanowią główną atrakcję w miejscu określanym jako Plujące Totemy. Są znakomitą rozrywką dla małych i dużych – zwłaszcza gdy upalne lato nie odpuszcza. Przynoszą ukojenie, orzeźwienie i ochłodę, dodając sił do dalszego zwiedzania. W lipcowe i sierpniowe popołudnia punkt obowiązkowy!

Słodka Irena

Po całodziennych przygodach każdemu należy się odrobina wytchnienia. Niech starsi usiądą pod palmami i spałaszują gofry przy filiżance kawy, a pociechy w tym czasie poznają wszystkie zakamarki Rura-Parku. Słodka Irena to moc przyjemności dla małych i dużych!

Klub Gąsienica

Prawdziwa strefa zabaw, spełniająca potrzeby dzieci do ukończenia 3. roku życia, to świetne miejsce, by obcować z prawdziwą naturą. Wszelkie materiały konstrukcyjne pochodzą z natury, a są to: drewno, kamień i trawa. Maluchy mogą doświadczyć tu stymulacji zmysłu wzroku, słuchu i dotyku. Sprzyjają temu takie jak obiekty i szlaki jak: ścieżka gołych stóp, mostki łączące pagórki, domek gąsienicy do zabawy. Takie okoliczności przyrody uczą najmłodszych na temat etapów życia motyla, ale też zachęcają do zabaw ruchowych i poprawy motoryki.Dodano: 2022-06-23 11:35:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz