Zalew Zakrzówek

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Na południowy zachód od Starego Miasta, na Zakrzówku, wśród wapiennych Skałek Twardowskiego z których roztacza się ładny widok na Kraków (nazywanych tak, ponieważ tutaj właśnie, Mistrz Twardowski miał według legendy mieć swoją pracownię i szkołę magii),zapomnieć o bożym świecie jest bardzo łatwo.

W pobliżu skałek znajduje się bardzo malowniczy Zalew Zakrzówek z wyjątkowo czystą wodą. Powstał w 1990 r., w wyniku zalania dawnego kamieniołomu wapienia. Składa się z 2 zbiorników połączonych przesmykiem. Jego głębokość sięga 32 metrów. Niestety, z uwagi na nieuregulowane dno i wystające z wody pnie drzew oraz skały, obowiązuje tu zakaz kąpieli. Na krakowskim Zakrzówku mogą za to pływać nurkowie - oczywiście odpowiednio wyposażeni, przeszkoleni i doświadczeni.

Mini przewodnik

Niesamowicie uroczy zakątek, powstały po zalaniu dawnych kamieniołomów. Zalew tworzą dwa połączone wąskim przesmykiem akweny, głębokie nawet na 32 metry. Wprawdzie woda w Zakrzówku jest wyjątkowo czysta, to ze względów bezpieczeństwa obowiązuje zakaz kąpieli - legalnie pływać mogą tylko nurkowie. Według legend, w tych okolicach miał pracować Mistrz Twardowski.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja