WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

WOMAI to Centrum Nauki i Zmysłów, wyjątkowe miejsce, które łączy dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności, tworzą je osoby niewidome oraz pełni pasji naukowcy.

Od października 2019 roku oferujemy naszym zwiedzającym interaktywne wystawy, które zapewniają świetną zabawę oraz poszerzają horyzonty.

Misją Centrum jest edukacja oraz uświadamianie społeczeństwa o wartości osób niewidomych. Na wystawie „w stronę ciemności” wraz z niewidomym przewodnikiem można przetestować swoje zmysły w całkowitej ciemności, wcielając się w sytuacje z życia codziennego za pomocą pozostałych zmysłów.

Wystawa trwa 1 h i ze względu na swoją specyfikę jest dedykowana dla uczestników powyżej 9 roku życia.

zdjecia ciemnosc

Na wystawie „w stronę światła” uczymy przez zabawę, pokazując że fizyka czy chemia nie muszą być ani nudne ani trudne, a nauka jest wszędzie wokół nas. Interaktywne podejście, wiele ciekawostek i pełen pasji przewodnik sprawiają, że każdy, niezależnie od wieku, bawi się tu doskonale – jednocześnie zdobywając cenną wiedzę.

Wystawa trwa 1,5 h i jest dostępna dla wszystkich.

zdjęcia światło

WOMAI to nie tylko Centrum Nauki i Zmysłów, to świat wszystkich moich inspiracji (World Of My All Inspirations). Właśnie to przyświecało twórcom tego miejsca: inspirowanie ludzi do odkrywania niesamowitych zjawisk, edukowanie szczególnie najmłodszych i pokazywanie, jak ważna jest akceptacja różnorodności.

Więcej informacji na stronie www.womai.pl

Zapraszamy także do kontaktu mailowego [email protected] lub telefonicznego 12 313 23 59

ul. Pawia 34 Kraków

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja