Turystyka Rowerowa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Dla rowerzystówKraków jest całkiem przyjaznym miastem. Przez jego centrum i oddalone od niego dzielnice prowadzi niemało rowerowych ścieżek. O ich mapy i dokładny przebieg najlepiej pytać w krakowskich punktach Informacji Turystycznej, podobnie jak o mapy ścieżek biegnących w okolicach miasta.

W Krakowie największą popularnością cieszy się ścieżka Bulwary Wiślane. Umożliwia ona dojazd do Starego Miasta, na Kazimierz, Stare Podgórze, Dąbie, do Parku Lotników Polskich. Jeśli założy się poruszanie na rowerze częściowo po chodnikach, trasa służy także osobom chcącym dojechać do centrum z Nowej Huty.

Bardzo ciekawą ścieżką rowerową jest ta prowadząca z Salwatora przez Las Wolski do Kryspinowa. Ma ona 18 km długości. Zaczyna się przy pętli tramwajowej Salwator i prowadzi przez al. Waszyngtona do Kopca Kościuszki, a dalej przez Poniedziałkowy Dół w Lesie Wolskim do Panieńskich Skał, w których wg legendy przed Tatarami miały się ukryć zakonnice i do Kopca Piłsudskiego (po kopcu nie wolno jeździć rowerami). Ścieżka mija następnie Fort Skała, w którym znajduje się obserwatorium astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego a potem przez Zakamycze, Chełm i Wolę Justowską wiedzie do swego początku.

Dłuższa (46 km) i prowadząca częściowo poza granicami Krakowa jest trasa z Cichego Kącika przez Balice, Dolinę Brzoskwini, Rudawę, Bronowice Wielkie. Z Cichego Kącika biegnie ona wałami Rudawy do Podkamycza, skąd dalej prowadzi nad stawami do mostu na Rudawie, a następnie przez Balice i Aleksandrowice do wsi Morawica. Stamtąd biegnie do Doliny Brzoskwini i wioski Brzoskwinia, a następnie na skałkę w Nielepicach. Dalej prowadzi do Rudawy i Więckowic, skąd dociera do przysiółka Plecionka, wsi Modlniczka, przysiółka Podchroście i do Bronowic Wielkich, skąd ulicami miasta można wrócić do Cichego Kącika. Trasa ta obfituje w widoki na Garb Tenczyński, Rów Krzeszowicki i Wał Pasternika. W Morawicy, Rudawie i Więckowicach można oglądać ciekawe zabytki architektury.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja