Thesaurus Cracoviensis

Centrum Interpretacji Artefaktów, czyli jeden z najmłodszych - otwarty w grudniu 2017 r. - oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Thesaurus Cracoviensis to tak na dobrą sprawę nowoczesne pracownie konserwatorskie i magazyny zbiorów. Aczkolwiek w przeciwieństwie do większości tego rodzaju placówek muzealnych, ta akurat jest otwarta dla zwiedzających turystów.

Dla miłośników dzieł sztuki niewątpliwie będzie to nie lada atrakcja. W końcu w takich miejscach często znajduje się lwia część kolekcji, eksponaty bardzo rzadko udostępniane na wystawach otwartych. Krakowska Thesaurus Cracoviensis zawiera przede wszystkim obrazy, grafiki i rysunki, historyczne bronie i zbroje, zbiory numizmatyczne oraz rzemiosło artystyczne: kunsztowne meble, tkaniny, konkursowe szopki krakowskie etc. Całość podzielono na kilka działów: “Skarbiec”, “Arsenał”, “Starą bibliotekę”, “Skład bławatny” oraz “Garderobę babci”.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa dysponuje grubo ponad 120 tys. najróżniejszych obiektów, pogrupowanych na kilkanaście działów i kategorii. Część kolekcji została już zdigitalizowana, dlatego w Thesaurus Cracoviensis nie mogło zabraknąć specjalnej sali multimedialnej. Ponadto w placówke organizowane są rozmaite pokazy, warsztaty edukacyjne etc.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz