Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

Kościelno-duchowna część krakowskiego Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!”, nadzwyczaj nowoczesne miejsce kultu Papieża Polaka. Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie praktycznie bezustannie się rozwija. Poza siedmioma kaplicami i dużym, niejako podzielonym na dwie części kościołem (Kościół Górny i Kościół Relikwii), mieści się tutaj szereg instytucji i katolickich organizacji. Żeby wymienić tylko Instytut Dialogu Międzykulturowego imienia Jana Pawła II czy Muzeum Jana Pawła II.

O ogromnej randze krakowskiego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II stanowią przede wszystkim zgromadzone tutaj relikwie po Papieżu Polaku. Są to m.in ampułka z krwią Ojca Świętego, zakrwawiony fragment sutanny, którą Jan Paweł II miał na sobie 13 V 1981 r. (w dniu zamachu na jego życie), płyta z watykańskiego grobu JP II oraz parę papieskich krzyży. Warto jeszcze zwrócić uwagę na relikwiarz w formie Ewangelii, nawiązujący do przewracanych przez wiatr (tudzież Ducha Świętego) kart księgi w trakcie pogrzebu Jana Pawła II.

Miłośnicy współczesnej sztuki sakralnej również znajdą w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II z Krakowa szereg fascynujących dzieł. Począwszy od obrazów ilustrujących pielgrzymki Ojca Świętego do maryjnych sanktuariów na całym świecie, przez kunsztowne płaskorzeźby i mozaiki, aż po bogato zdobione wrota i ołtarze. Można również zwiedzić 2 interesujące wystawy: “Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie” o charakterze ewangelizacyjnym oraz “Kim jest człowiek z Całunu?” - na temat słynnego Całunu Turyńskiego.

Turystów odwiedzających Kraków i miejscowe Sanktuarium zapewne zainteresują także 68-metrowa wieża widokowa… a także położone po sąsiedzku Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Prawdopodobnie najważniejsze miejsce kultu Papieża Polaka. Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie to nowoczesny kompleks, z dużą świątynią i siedzibami wielu katolickich instytucji. W ogromnym kościele i kilku kaplicach umieszczono szereg relikwii Ojca Świętego - w tym ampułkę z krwią. Warto też zobaczyć 2 wystawy stałe (zwłaszcza tę o Całunie Turyńskim) i wejść na 68-metrową wieżę widokową.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz