Pracownia i Muzeum Witrażu

Otwarty warsztat artystyczny połączony z wystawami mniej lub bardziej interesujących eksponatów związanych z twórczością i szklanymi dziełami sztuki. Pracownia i Muzeum Witrażu w Krakowie to bardzo żywe, interaktywne dla odwiedzających gości miejsce. Na dodatek z niezwykle bogatymi tradycjami.

Nie może być inaczej, skoro zakład rzemiosła artystycznego działa tutaj praktycznie nieprzerwanie od 1902 roku. Pracownia i Muzeum Witrażu wywodzi się z Krakowskiego Zakładu Witrażów S.G. Żeleński, z którym związane są takie tuzy polskiej sztuki jak Józef Mehoffer czy Stanisław Wyspiański. Tutaj powstały kunsztowne witraże, które do dziś zdobią chociażby katedrę na Wawelu, Kościół Mariackim czy bazylikę pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. Zwiedzający nie tylko mogą z bliska zobaczyć wszystkie szczegóły powstawania takich dzieł, ale też samodzielnie wykonać własne prace.

Poza podglądaniem artystów w akcie twórczym, Pracownia i Muzeum Witrażu z Krakowa oferuje mnóstwo wariantów zajęć edukacyjnych i praktycznych warsztatów. Zarówno dla turystów indywidualnych, jak też grup zorganizowanych, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, firm urządzających spotkania integracyjne etc. Ponadto na miejscu znajdują się sklepik z tematycznymi pamiątkami oraz niewielka, nastrojowa kawiarnia.

Pracownia i Muzeum Witrażu mieści się w zabytkowej kamienicy o architekturze secesyjnej.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz