Ośrodek Sportu i Rekreacji

Dawniej Ośrodek Sportu i Rekreacji „Krakowianka”, natomiast od kilku lat kompleks przy ul. Żywieckiej Bocznej 2 funkcjonuje jako Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek w Krakowie. Mniejsza zresztą o nazewnictwo i sprawy formalno-administracyjne - z punktu widzenia turystów zainteresowanych obiektami sportowymi najważniejsza jest infrastruktura i możliwości przez nią stwarzane. A ich wachlarz jest w Krakowiance/Borku całkiem szeroki.

Amatorzy aktywnego wypoczynku skorzystają tutaj z pełnowymiarowego, otwartego basenu (czynny od 01.06 -31.08.), boisk do siatkówki i koszykówki wyposażonych w nawierzchnię sztuczną, piaskowego boiska do siatkówki plażowej, dwóch pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej (aczkolwiek o nieco innych wymiarach), futsalowej hali ze sztuczną trawą czy wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Do dyspozycji najmłodszych gości krakowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krakowianka - tudzież Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek - pozostają również brodzik oraz plac zabaw. Nie brakuje przy tym kawiarenki, szatni i kompletnego zaplecza sanitarnego.

Ponadto na terenie OSiR Krakowianka znajduje się popularny camping, na którym można się zatrzymać podczas pobytu w Krakowie. Niewątpliwym atutem rzeczonego pola namiotowo-kempingowego jest położenie na terenach zielonych przy jednocześnie niewielkiej odległości od centrum i Starego Miasta.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz