Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Fascynacja kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni już dawno temu znalazła swoje stałe miejsce w artystycznym światku Krakowa. Nowoczesne Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha jest tego najlepszym dowodem. Na miłośników wszystkiego, co pochodzi z Dalekiego Wschodu, czekają tutaj intrygujące wystawy, występy artystyczne, spotkania z fascynującymi osobowościami, warsztaty edukacyjne i wiele innych atrakcji.

Kolekcja krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w znacznym stopniu opiera się na zbiorach Feliksa Jasieńskiego - znanego podróżnika i krytyka sztuki przełomu XIX i XX wieku, jednego z najhojniejszych darczyńców Muzeum Narodowego - przez lata eksponowanych w Kamienicy Szołayskich. Drzeworyty, stroje, broń, obrazy, rzeźby, ceramika, rzemiosło artystyczne… Nie brakuje też dzieł współczesnych, które unaoczniają przemiany zachodzące w Japonii i innych azjatyckich krajach.

Swoistym uzupełnieniem Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie są jeszcze m.in. szkoła językowa, muzealna kawiarnia - rzecz jasna w menu dominują pozycje mocno egzotyczne - systematycznie rozbudowywana biblioteka, sale konferencyjne, działalność wydawnicza, sklep oraz Galeria Europa - Daleki Wschód. Ta placówka (w pewnym uproszczeniu) koncentruje się na podtrzymywaniu kontaktów międzynarodowych, pielęgnowaniu wzajemnych relacji i eksponowaniu tej części wymiany kulturalnej, dla której z różnych względów nie ma miejsca w instytucji muzealnej.

Warto dodać, że utworzenie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha to inicjatywa Andrzeja Wajdy. Ceniony reżyser filmowy przekazał na ten cel m.in. Nagrodę Kioto (swego rodzaju odpowiednik Nobla w dziedzinach sztuki, filozofii, technologii i tzw. nauk prostych) w wysokości 400 000 $ i mnóstwo osobistych pamiątek.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ceny wejściówek do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie - stan na sierpień 2018:

  • 1 zł za bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat
  • 15 zł za bilet ulgowy
  • 20 zł za bilet normalny
  • 35 zł za bilet rodzinny (1+3 albo 2+2)
  • 100 zł za bilet grupowy (maksymalnie 30 uczestników)

WSTĘP WOLNY DO MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ MANGGHA W KRAKOWIE W KAŻDY WTOREK

Jedyna w swoim rodzaju podróż do Kraju Wschodzącego Słońca. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha z Krakowa w niebywale atrakcyjny sposób przybliża kulturę, dzieła artystyczne i dawne zwyczaje azjatyckiego imperium. Zbiory placówki opierają się na ogromnej kolekcji Feliksa Jasieńskiego, działają tu też kawiarnia, szkoła językowa czy Galeria Europa - Daleki Wschód.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz