Muzeum Lotnictwa Polskiego

 • Ocena
 • Dla dwojga
 • Dla dzieci
 • Dla dorosłych
 • Dla seniorów
Opis

Nie lada gratka dla każdego, u kogo antyczny mit o Dedalu i Ikarze wywołuje szybsze bicie serca. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie bardzo dokładnie pokaże, na ile różnych sposobów zrealizowano odwieczne marzenie człowieka o wzbiciu się w przestworza i lataniu. Instytucja kultury województwa małopolskiego mieści się na dawnym lotnisku wojskowym Rakowice-Czyżyny, funkcjonującym w latach 1912-1963.

Była baza sił powietrznych to idealna lokalizacja dla Muzeum Lotnictwa Polskiego - zarówno ze względu na tematyczne okoliczności, jak też rozległą przestrzeń dla zabytkowych pojazdów. Placówka posiada w swoich zbiorach ponad 120 różnego typu samolotów (przede wszystkim maszyn wojskowych),kilkanaście śmigłowców, ok. 30 szybowców i motoszybowców oraz mnóstwo eksponatów innego rodzaju. Od części niezbędnych do prawidłowego działania “stalowych ptaków” po broń przeciwlotniczą.

Wystawy stałe i czasowe krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego urządzono zarówno w rozległym plenerze, jak też pod dachem. Jeśli chodzi o ekspozycje w terenie, to docelowo ma powstać kompleksowy Lotniczy Park Kulturowy. Obejmuje on m.in. ścieżki edukacyjne pomiędzy kolejnymi samolotami, przystosowanie istniejących obiektów pod rozmaite funkcje (wystawiennicze, gastronomiczne, komercyjne itd.) czy dostosowanie infrastruktury na potrzeby dużych imprez i pokazów w rodzaju coraz popularniejszego Pikniku Lotniczego.

Sercem Muzeum Lotnictwa Polskiego pozostaje nowoczesny Gmach Główny, oddany do użytku we wrześniu 2010 roku. Na odwiedzających Kraków turystów czekają tutaj m.in. rozbudowany symulator lotu, kioski multimedialne i stanowiska interaktywne, cyklicznie organizowane warsztaty edukacyjne, pracownia modelarska czy poruszające tematykę lotniczą dzieła sztuki. Widziany z lotu ptaka budynek wywołuje skojarzenia z wirującym śmigłem samolotu.

Cennik

Ceny wejściówek do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • za bilet normalny 15 zł
 • za bilet ulgowy 7 zł (dzieci do 7. roku życia wstęp wolny)
 • za bilet rodzinny (warianty 1+3 albo 2+2) za 34 zł
 • za bilet urodzinowy 18 zł
 • za zwiedzanie z przewodnikiem +40 zł (+65 zł w językach angielskim lub niemieckim)
 • za lekcję muzealną 50 zł + wejściówki
 • za pakiet EduMuzo 80 zł (zwiedzanie, przewodnik i lekcja muzealna)

WE WTORKI WSTĘP NA WYSTAWY STAŁE KRAKOWSKIEGO MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO JEST WOLNY OD OPŁAT

Mini przewodnik

“Must-see” dla wszystkich domorosłych pilotów. Miłośników awiacji i podniebnych maszyn Muzeum Lotnictwa Polskiego z Krakowa skusi wieloma rozmaitymi atrakcjami. W nowoczesnym Gmachu Głównym mieszczą się efektowne ekspozycje tematyczne, a także symulator lotu. Z kolei w Lotniczym Parku Kulturowym można liczyć na ścieżki edukacyjne oraz imprezy i pokazy lotnicze.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja