Muzeum Interaktywne - Centrum Edukacji Teatralnej

Unowocześnione Muzeum Narodowego Starego Teatru imienia Heleny Modrzejewskiej, jednej z najstarszych scen publicznych w Polsce. W Muzeum Interaktywnym - Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie królują multimedialne aplikacje i niezwykła sztuka: zarówno pojmowana tradycyjnie, jak też współczesna awangarda. Śmiało można zakładać, że podobnych doświadczeń nie zapewni żadna inna instytucja kultury.

Krakowskie Muzeum Interaktywne na swój sposób łączy historię i nowoczesność, klasyczne rzemiosło artystyczne z high-endowymi technologiami. Motto placówki można - w pewnym uproszczeniu - zamknąć w słowach “odkrywaj, projektuj i działaj z twórcami ze Starego Teatru”. Centrum Edukacji Teatralnej wykorzystuje stosunkowo niewielkie, za to pomysłowo zaaranżowanych pomieszczeń warsztatowych. Pełne rekwizytów i wymyślnego designu pracownie poruszają 5 głównych motywów:

  • Wolność
  • My / Oni
  • Emocje
  • Ciało
  • Nowe

Wspomniane wcześniej aplikacje Muzeum Interaktywnego - Centrum Edukacji Teatralnej pozwalają m.in. na zbudowanie scenografii, skomponowanie muzyki i oprawy dźwiękowej, odegranie aktorskiej scenki czy zaprojektowanie kostiumów. Ponadto Narodowy Stary Teatr udostępnia tutaj niezwykle rozbudowaną, cyfrową bibliotekę wszelkiego rodzaju mediów: od plakatów i afiszy po nagrane przedstawienia.

Ponadto Muzeum Interaktywne - Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie regularnie organizuje zajęcia edukacyjne (zarówno dla dzieci i młodzieży, jak też dorosłych oraz seniorów), spotkania z twórcami, wystawy czasowe i inne inicjatywy kulturalno-artystyczne.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz