Muzeum Geologiczne AGH

Przestrzeń wystawiennicza jednej z najstarszych uczelni technicznych w Polsce. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie powstała w 1919 roku. Samo Muzeum Geologiczne - w strukturach Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH - otworzyło swoje podwoje w 1969 r., po blisko pół wieku gromadzenia zbiorów przez instytucję. Składająca się z ok. 10 wystaw stałych i czasowych ekspozycja mieści się w ogólnodostępnych pomieszczeniach imponującego gmachu uczelni: głównym holu, korytarzach, krużgankach etc.

Muzeum Geologiczne Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie szczyci się niezwykle bogatą kolekcją. Wartościowe okazy przybliżające uczącym się studentom oraz zwiedzającym gościom takie zagadnienia jak zjawiska krasowe, surowce mineralne, bogactwa naturalne, geologia złóż czy paleontologia, należy liczyć w grubych tysiącach. Bodaj największym zainteresowaniem cieszą się eksponaty przedstawiające prehistoryczne formy życia.

Odwiedzając krakowskie Muzeum Geologiczne AGH można obejrzeć m.in. przekrój przez ewolucję człowieka, zrekonstruowane szkielety dinozaurów i mamutów, trylobity, kamienie szlachetne, materiały dokumentalne z wypraw naukowych po świecie i wiele, wiele więcej. Poza tym uczelnia regularnie - zwykle dwa razy do roku, w czerwcu i w grudniu - organizuje Międzynarodową Wystawę i Giełdę Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz