Muzeum Geologiczne AGH

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przestrzeń wystawiennicza jednej z najstarszych uczelni technicznych w Polsce. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie powstała w 1919 roku. Samo Muzeum Geologiczne - w strukturach Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH - otworzyło swoje podwoje w 1969 r., po blisko pół wieku gromadzenia zbiorów przez instytucję. Składająca się z ok. 10 wystaw stałych i czasowych ekspozycja mieści się w ogólnodostępnych pomieszczeniach imponującego gmachu uczelni: głównym holu, korytarzach, krużgankach etc.

Muzeum Geologiczne Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie szczyci się niezwykle bogatą kolekcją. Wartościowe okazy przybliżające uczącym się studentom oraz zwiedzającym gościom takie zagadnienia jak zjawiska krasowe, surowce mineralne, bogactwa naturalne, geologia złóż czy paleontologia, należy liczyć w grubych tysiącach. Bodaj największym zainteresowaniem cieszą się eksponaty przedstawiające prehistoryczne formy życia.

Odwiedzając krakowskie Muzeum Geologiczne AGH można obejrzeć m.in. przekrój przez ewolucję człowieka, zrekonstruowane szkielety dinozaurów i mamutów, trylobity, kamienie szlachetne, materiały dokumentalne z wypraw naukowych po świecie i wiele, wiele więcej. Poza tym uczelnia regularnie - zwykle dwa razy do roku, w czerwcu i w grudniu - organizuje Międzynarodową Wystawę i Giełdę Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich.

Mini przewodnik

Ogólnodostępne części gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej, zaadaptowane na potrzeby wystawienniczo-dydaktyczne. Muzeum Geologiczne AGH w Krakowie buduje swoją kolekcję od 1919 r., podzielone na kilka kategorii zbiory mają już wiele tysięcy eksponatów. Do najciekawszych z pewnością należą szkielety dinozaurów i mamutów, kamienie szlachetne i surowce mineralne.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja