Międzynarodowe Centrum Kultury

Narodowa instytucja, powołana do życia tuż po przemianach ustrojowych w Polsce, w maju 1991 roku. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie ma szereg rozmaitych zadań statutowych, z pogranicza polityki, współpracy zagranicznej, dziedzictwa kulturowego i historii sztuki. Działalność wystawienniczą, edukacyjną, badawczą i wydawniczą wspiera Fundacja MCK. Organizacja bierze aktywny udział w wielu rozmaitych projektach, konferencjach etc.

Jeśli chodzi o walory turystyczne dla zwiedzających Kraków, niewątpliwie najistotniejsza będzie Galeria Międzynarodowego Centrum Kultury. Przestrzeń dla wszelkiego rodzaju ekspozycji, przybliżających zwiedzającym najróżniejsze zjawiska: twórczość poszczególnych artystów, historię miast, regionów i krajów, filozofię, narodowo-etniczne stereotypy, kolejne trendy i przemiany w światowej sztuce czy architekturze… Zazwyczaj w ciągu roku organizuje się od 3 do 10 wystaw - krakowskie Międzynarodowe Centrum Kultury nie ma żadnej ekspozycji stałej. Co jest jak najbardziej zrozumiałe, biorąc pod uwagę charakter działalności instytucji.

Nie zaszkodzi jeszcze napomknąć o reprezentacyjnej siedzibie organizacji na Rynku Głównym. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie mieści się w zabytkowej kamienicy “Pod Kruki” (tudzież “Pod Krukami”). Elegancki budynek powstał w XIX wieku, po połączeniu i przebudowie dwóch średniowiecznych kamieniczek - prawdopodobnie wzniesionych w drugiej połowie XIII stulecia.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz