Międzynarodowe Centrum Kultury

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Narodowa instytucja, powołana do życia tuż po przemianach ustrojowych w Polsce, w maju 1991 roku. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie ma szereg rozmaitych zadań statutowych, z pogranicza polityki, współpracy zagranicznej, dziedzictwa kulturowego i historii sztuki. Działalność wystawienniczą, edukacyjną, badawczą i wydawniczą wspiera Fundacja MCK. Organizacja bierze aktywny udział w wielu rozmaitych projektach, konferencjach etc.

Jeśli chodzi o walory turystyczne dla zwiedzających Kraków, niewątpliwie najistotniejsza będzie Galeria Międzynarodowego Centrum Kultury. Przestrzeń dla wszelkiego rodzaju ekspozycji, przybliżających zwiedzającym najróżniejsze zjawiska: twórczość poszczególnych artystów, historię miast, regionów i krajów, filozofię, narodowo-etniczne stereotypy, kolejne trendy i przemiany w światowej sztuce czy architekturze… Zazwyczaj w ciągu roku organizuje się od 3 do 10 wystaw - krakowskie Międzynarodowe Centrum Kultury nie ma żadnej ekspozycji stałej. Co jest jak najbardziej zrozumiałe, biorąc pod uwagę charakter działalności instytucji.

Nie zaszkodzi jeszcze napomknąć o reprezentacyjnej siedzibie organizacji na Rynku Głównym. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie mieści się w zabytkowej kamienicy “Pod Kruki” (tudzież “Pod Krukami”). Elegancki budynek powstał w XIX wieku, po połączeniu i przebudowie dwóch średniowiecznych kamieniczek - prawdopodobnie wzniesionych w drugiej połowie XIII stulecia.

Cennik

Ceny wejściówek do Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie - stan na sierpień 2018:

  • bilety ulgowe po 7 zł
  • bilety normalne po 12 zł
  • bilety rodzinne po 20 zł

WE WTORKI I ŚRODY, W GODZINACH 11:00-12:00 BILETY ZA ZŁOTÓWKĘ

Mini przewodnik

Instytucja założona w 1991 roku, o bardzo rozbudowanym zakresie zadań statutowych. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie prowadzi szeroko zakrojoną działalność badawczą, edukacyjną, wystawienniczą i wydawniczą. Ogromną rolę odgrywa galeria sztuki zabytkowa w kamienicy “Pod Krukami”, gdzie organizowane są wystawy czasowe na tematy filozoficzne, artystyczne, kulturowe czy historyczne.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja