Lodowisko na Błoniach

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Ogromną popularnością wśród mieszkańców Krakowa i jego gości cieszy się sezonowe, otwarte od grudnia do marca lodowisko na Krakowskich Błoniach. To obiekt sportowy na świeżym powietrzu, o powierzchni 1000 m² - co czyni go jednym z większych, jeśli nie największym w Polsce lodowiskiem pod gołym niebem. A jakby tego było mało, całość wyposażono w sztucznie oświetlone.

Lodowisko na Błoniach w Krakowie nie ma jednej, niezmiennej lokalizacji. Zdarzały się sezony, w których miłośnicy łyżwiarstwa przyjeżdżali pod Aleję Ferdynanda Focha - jednak przez kilka kolejnych zim (ostatnia aktualizacja 2017/18) obiekt funkcjonował w Parku Jordana, przy Alei 3 Maja. Nowa miejscówka wiązała się także z rozbudową infrastruktury. Obok dużej tafli dla dorosłych powstawały mniejsze (200 m²) lodowisko dla dzieci oraz lodowe alejki - rzecz jasna odpowiednio zabezpieczone.

Przy lodowisku na Krakowskich Błoniach mieszczą się jeszcze wypożyczalnia łyżew, punkt serwisowania sprzętu (od ostrzałek po pomocne początkującym łyżwiarzom i/lub dzieciakom gadżety) małej gastronomii.

Mini przewodnik

Wprawdzie sezonowa, za to już tradycyjna i lubiana atrakcja. Pokaźnych rozmiarów lodowisko na świeżym powietrzu funkcjonuje pomiędzy grudniem a marcem. Cała infrastruktura - tafle, maszyny mrożące, bandy, sztuczne oświetlenie, wypożyczalnia łyżew, punkty gastronomiczne etc. - jest rozkładana w różnych miejscach. Powierzchnia lodowiska oscyluje wokół 1000 m².


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja