Lodowisko na Błoniach

Ogromną popularnością wśród mieszkańców Krakowa i jego gości cieszy się sezonowe, otwarte od grudnia do marca lodowisko na Krakowskich Błoniach. To obiekt sportowy na świeżym powietrzu, o powierzchni 1000 m² - co czyni go jednym z większych, jeśli nie największym w Polsce lodowiskiem pod gołym niebem. A jakby tego było mało, całość wyposażono w sztucznie oświetlone.

Lodowisko na Błoniach w Krakowie nie ma jednej, niezmiennej lokalizacji. Zdarzały się sezony, w których miłośnicy łyżwiarstwa przyjeżdżali pod Aleję Ferdynanda Focha - jednak przez kilka kolejnych zim (ostatnia aktualizacja 2017/18) obiekt funkcjonował w Parku Jordana, przy Alei 3 Maja. Nowa miejscówka wiązała się także z rozbudową infrastruktury. Obok dużej tafli dla dorosłych powstawały mniejsze (200 m²) lodowisko dla dzieci oraz lodowe alejki - rzecz jasna odpowiednio zabezpieczone.

Przy lodowisku na Krakowskich Błoniach mieszczą się jeszcze wypożyczalnia łyżew, punkt serwisowania sprzętu (od ostrzałek po pomocne początkującym łyżwiarzom i/lub dzieciakom gadżety) małej gastronomii.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz