Las Wolski

Wyśmienitym miejscem wypoczynku i rekreacji w Krakowie jest Las Wolski, usytuowany na zachód od centrum miasta, na wzgórzach, między ul. Księcia Józefa na południu, a ul. Królowej Jadwigi i ul. Chełmską na północy. Stanowi on część Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Zajmuje obszar 422 ha, który porastają głównie dęby, buki i brzozy.

Wiosną, w jego poszyciu pojawia się wiele gatunków chronionych m.in. konwalia majowa, wawrzynek wilczełyko, kopytnik pospolity. Przy odrobinie szczęścia można wypatrzyć w lesie sarny, zające, wiewiórki, borsuki. Słonia, wielbłąda i lemura też można zobaczyć, nie będąc wcale wprawnym obserwatorem. W Lesie Wolskim znajduje się bowiem Ogród Zoologiczny, w którym żyją najróżniejsze, egzotyczne dla naszej szerokości geograficznej zwierzaki (260 gatunków).

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Zakątek z zapewne najczystszym powietrzem w całym Krakowie. Piękny Las Wolski zajmuje 422 hektary powierzchni. Zróżnicowaną szatę roślinną tworzą m.in. buki, dęby, kopytniki pospolite, konwalie majowe czy wawrzynki wilczełyka. Las jest też enklawą dla dzikich saren, wiewiórek, borsuków czy zajęcy. W obrębie królestwa zieleni działa krakowski ogród zoologiczny.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz