Galeria Figur Stalowych

Jedna z niezwykłych atrakcji turystycznych na Starym Dworcu PKP w Krakowie. Galeria Figur Stalowych to intrygujące muzeum sztuki nowoczesnej, prezentujące najróżniejsze dzieła stworzone… ze złomu, a ściślej rzecz biorąc metalowych elementów odzyskanych w ramach recyklingu. Nie da się ukryć - pomysł równie nietuzinkowy, co nauka historii Polski za pomocą multimedialnych instalacji z klockami LEGO w HistoryLandzie.

Galerię Figur Stalowych bodaj najlepiej potraktować jako twórczą wariację na temat Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Tyle że zamiast realistycznych, plastycznych sobowtórów spotykamy swoich ulubieńców w formie metalowych rzeźb, figur i modeli. Postacie znane z filmów i animacji, politycy, artyści, sportowcy… a także zwierzęta oraz ikony motoryzacji: kultowe motocykle, ekskluzywne samochody itp. Na wystawę w Krakowie lepiej zabrać ze sobą dobry aparat fotograficzny, żeby później nie żałować zmarnowanej okazji na fantastyczne zdjęcia.

Zgodnie ze słowami twórców, Galeria Figur Stalowych to przedsięwzięcie unikalne w skali całego świata. Na pieczołowite przygotowanie każdego jednego eksponatu poświęcili po kilka tysięcy godzin. Swój wkład w rozwój Gallery of Steel Figures włożyło już ok. 120 rzemieślników, pracujących niemal we wszystkich zakątkach globu.

Krakowska Galeria Figur Stalowych to jedna z filii instytucji, która powstała w Pruszkowie z inicjatywy Mariusza “Jose” Olejnika. A konkretnie na terenie “Skupu Złomu przy Czołgu”, bodaj najsłynniejszego tego typu zakładu w Polsce. Poza Krakowem, oddziały Gallery of Steel Figures znajdują się jeszcze m.in. w Gliwicach, Warszawie czy czeskiej Pradze. Otwarcie kolejnych wydaje się tylko i wyłącznie kwestią czasu.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ceny wejściówek do Galerii Figur Stalowych w Krakowie - stan na wrzesień 2018:

  • 30 zł za bilet normalny
  • 25 zł za bilet ulgowy dla seniorów (powyżej 65. roku życia)
  • 20 zł za bilet ulgowy dla studentów (do 26. r.ż., konieczna ważna legitymacja)
  • 17 zł za bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży (3-18 lat), osób niepełnosprawnych i kombatantów (niezbędne dokumenty uprawniające do zniżki)
  • 80 zł za bilet rodzinny dla 4 osób (w wariancie 2+2 lub 1+3)
  • 25 zł/os. za bilet grupowy-normalny
  • 21 zł/os. za bilet grupowy-seniorski
  • 17 zł/os. za bilet grupowy-studencki
  • 15 zł/os. za bilet grupowy-ulgowy

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DLA DZIECI DO 3. ROKU ŻYCIA, OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ OPIEKUNÓW GRUP ZORGANIZOWANYCH (1 os. na 10 uczestników)

Przy zakupie biletów łączonych z HistoryLandem 20% zniżki

Nietuzinkowa wystawa jedynej w swoim rodzaju sztuki nowoczesnej. Galeria Figur Stalowych prezentuje dzieła stworzone z metalowych części odzyskanych w recyklingu. Oryginalne rzeźby mają formę bohaterów popkultury, słynnych artystów, polityków, sportowców, zwierząt oraz kultowych samochodów i motocykli. Placówka w Krakowie to jeden z zamiejscowych oddziałów Gallery of Steel Figures z Pruszkowa.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz