Festiwal Sacrum Profanum

- Adres Olszańska 7
31-513 Kraków - Telefon+48 124 849 650
- E-mail [email protected]
Ocena
Dodaj opinię- Ocena
- Dla dwojga
- Dla dzieci
- Dla dorosłych
- Dla seniorów
Festiwal Sacrum Profanum (wrzesień) choć odbywa się dopiero od 2004 r., jest jednym z najważniejszych w naszym kraju festiwali muzycznych. Jego formuła opiera się na prezentacji arcydzieł muzyki instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej w odniesieniu do zasadniczej roli przenikających się w muzyce XX w. motywów sacrum i profanum, a także do kryterium geograficznego nadającego kierunek kolejnym edycjom festiwalu.
Ważnym aspektem festiwalu jest prezentacja kompletnych grup utworów w twórczości poszczególnych kompozytorów. I tak, w edycji amerykańskiej, która odbyła się w 2007 r. wybitni artyści z całego świata zaprezentowali m.in. utwory George’a Gershwina, Leonarda Bernsteina, Milesa Davisa.
Co ciekawe, koncerty odbywają się m.in. w obiektach poprzemysłowych Nowej Huty oraz w dawnej Fabryce Schindlera. Wśród gwiazd, jakie wystąpiły na festiwalu znajdują się m.in.: Kurt Weill, Karlheinz Stockhausen, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko. W 2009 r. wystąpią m.in. Chris Cunningham i Aphex Twin.
Opinie