Dom Zwierzyniecki

Swego rodzaju wehikuł czasu, przenoszący turystów do pierwszych lat XX wieku. Dom Zwierzyniecki, którym zarządza Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, wiernie odtwarza wnętrza typowego w tamtych czasach mieszkania na wiejskich przedmieściach. Główną oś ekspozycji stanowią dawne przedmioty codziennego użytku, których przeznaczenie dla wielu współczesnych będzie nie lada zagadką.

Dom Zwierzyniecki w Krakowie urządzono w taki sposób, aby sprawiał wrażenie jakby wciąż toczyło się w nim życie. Taki efekt udało się osiągnąć dzięki drobnym detalom, takim jak lekko nadpalona lampa naftowa, staromodne ubrania na wieszakach czy… pewien nieporządek w kuchni, pełnej rozmaitych przedmiotów i mniej bądź bardziej przydatnych rupieci. Nie brakuje też elementów podkreślających specyficzny folklor Zwierzyńca - to stąd wyrusza Pochód Lajkonika, tutaj też narodziła się tradycja krakowskich szopek.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa stałą wystawę “Mieszkanie przedmiejskie przed stu laty” urządziło w stylowej kamienicy, wybudowanej na przełomie XIX i XX stulecia.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ceny wejściówek do Domu Zwierzynieckiego, oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - stan na lipiec 2018:

  • 5 zł bilet ulgowy
  • 7 zł bilet normalny
  • 14 zł bilet rodzinny (2+2 lub 1+3)
  • 3,50-4 zł/os. bilet grupowy
  • +50 zł od grupy usługa przewodnicka
  • warsztaty i lekcje muzealne 100-340 zł od grupy

W ŚRODY WSTĘP WOLNY

Stała wystawa “Mieszkanie przedmiejskie przed stu laty”, urządzona przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w kamienicy z przełomu XIX i XX wieku. Dom Zwierzyniecki to specyficzny skansen, w trakcie zwiedzania można się poczuć jak w gościach. Poza pieczołowicie zrekonstruowanymi wnętrzami i przedmiotami codziennego użytku, są też rzeczy podkreślające lokalny folklor.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz