Dom Rzemiosł

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Zabytkowy magazyn, sala prób i rekwizytornia Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, w 2016 roku przekształcony w swoiste centrum kultury. Po rewitalizacji Dom Rzemiosł stał się przestrzenią dla rozmaitych warsztatów edukacyjnych, zajęć artystycznych, spotkań widzów z twórcami, oraz wszelkiego typu wystaw. Zarówno ekspozycji teatraliów, jak też multimedialnych prezentacji.

Zapewne największe zainteresowanie publiczności będą budzić stanowiska interaktywne. W Domu Rzemiosł dla gości przygotowano m.in. odgrywanie konkretnych ról w spektaklu (od nauki kwestii po właściwie wykorzystanie rekwizytów),wykonywanie obowiązków akustyka czy zadań oświetleniowca. Jeśli chodzi o zbiory quasi-muzealne, na szczególną uwagę zasługują teatralne kostiumy oraz militaria, niejednokrotnie wciąż używane w kolejnych przedstawieniach. Odwiedzając Dom Rzemiosł koniecznie trzeba też obejrzeć wystawę “Myśląca ręka”, pozwalającą niejako wejść za kulisy świątyni sztuki.

Warto jeszcze wspomnieć o samym zabytku, wzniesionym w latach 1896-1901. Projektantem budynku był Jan Rzymkowski, który połączył ze sobą elementy neogotyku ze stylem modernistycznym. Eklektyczna forma architektoniczna sprawia, że teatralny Dom Rzemiosł w Krakowie wyróżnia się także oryginalnym wyglądem zewnętrznym.

Cennik

Cena wstępu do Domu Rzemiosł w Krakowie - stan na sierpień 2018 - wynosi 5 zł.

Mini przewodnik

Zaplecze Teatru Juliusza Słowackiego - niegdyś typowo magazynowe, dziś zdecydowanie bardziej artystyczno-muzealne. Eklektyczny Dom Rzemiosł w Krakowie powstał na przełomie XIX i XX w., ma status zabytku. Po rewitalizacji z 2016 urządzono tutaj szereg interaktywnych i multimedialnych wystaw, ponadto organizowane są warsztaty artystyczne i zajęcia edukacyjne.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja