Dom Rzemiosł

Zabytkowy magazyn, sala prób i rekwizytornia Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, w 2016 roku przekształcony w swoiste centrum kultury. Po rewitalizacji Dom Rzemiosł stał się przestrzenią dla rozmaitych warsztatów edukacyjnych, zajęć artystycznych, spotkań widzów z twórcami, oraz wszelkiego typu wystaw. Zarówno ekspozycji teatraliów, jak też multimedialnych prezentacji.

Zapewne największe zainteresowanie publiczności będą budzić stanowiska interaktywne. W Domu Rzemiosł dla gości przygotowano m.in. odgrywanie konkretnych ról w spektaklu (od nauki kwestii po właściwie wykorzystanie rekwizytów), wykonywanie obowiązków akustyka czy zadań oświetleniowca. Jeśli chodzi o zbiory quasi-muzealne, na szczególną uwagę zasługują teatralne kostiumy oraz militaria, niejednokrotnie wciąż używane w kolejnych przedstawieniach. Odwiedzając Dom Rzemiosł koniecznie trzeba też obejrzeć wystawę “Myśląca ręka”, pozwalającą niejako wejść za kulisy świątyni sztuki.

Warto jeszcze wspomnieć o samym zabytku, wzniesionym w latach 1896-1901. Projektantem budynku był Jan Rzymkowski, który połączył ze sobą elementy neogotyku ze stylem modernistycznym. Eklektyczna forma architektoniczna sprawia, że teatralny Dom Rzemiosł w Krakowie wyróżnia się także oryginalnym wyglądem zewnętrznym.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz