Bunkier Sztuki

Galeria Sztuki Współczesnej, wywodząca się z Krakowskiego Oddziału Centralnego Biura Wystaw Artystycznych (założonego w 1950 roku). Bunkier Sztuki w Krakowie to miejsce stworzone dla artystycznych eksperymentów, gwarantujące jedyne w swoim rodzaju doświadczenia duchowe i emocjonalne.

Odpowiednią przestrzeń dla takich przeżyć zapewnia Miejski Pawilon Wystawowy - oryginalny w formie, modernistyczny budynek wzniesiony w 1965 roku według projektu Krystyny Tołłoczko-Różyskiej. W pierwszych latach funkcjonowania Galerii Sztuki Współczesnej instytucja specjalizowała się w wystawach prac graficznych, malarskich i rzeźbiarskich. Po przemianach ustrojowych krakowski Bunkier Sztuki zdecydowanie rozszerzył swoją działalność. Pojawiły się prace fotograficzne i filmowe, a z czasem również tak śmiałe przedsięwzięcia jak instalacje zapachowe, rzeźby językowe, umieszczane w przestrzeni miejskiej stanowiska interaktywne, wirtualne diagramy, rozbudowane spektakle wizualne i inne, dalece eksperymentalne aktywności artystyczne.

Kolekcja Galerii Sztuki Współczesnej z Krakowa liczy ponad 350 wszelkiego rodzaju dzieł - wykorzystywanych na bardzo rozmaite sposoby - i systematycznie się powiększa. Rzecz jasna charakter Bunkra Sztuki sprawia, że najistotniejsze są czasowe ekspozycje, wydarzenia i projekty. Uzupełnieniem podstawowego zakresu zadań instytucji kultury są działalność wydawnicza, księgarnia oraz klimatyczna kawiarenka.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie jest otwarta dla zwiedzających od wtorku do niedzieli, w godzinach 11:00 - 19:00.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz