Amber Museum

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Specyficzne muzeum bursztynu, łączące w sobie nowoczesną przestrzeń wystawową, pracownię jubilerską ze sklepem, mini-laboratorium badawcze i… kameralną kawiarenkę na świeżym powietrzu. Amber Museum w Krakowie to prywatna, pasjonacka inicjatywa Tomasza Mikołajczyka. Jak twierdzi sam gospodarz bursztynowego zakątka, to miejsce unikatowe ze względu na wspaniałe eksponaty, cykliczne spotkania z ciekawymi osobistościami, a także fachowe kursy i szkolenia.

Z punktu widzenia zwiedzającego Kraków turysty, w Amber Museum najistotniejsze okażą się najpewniej muzealne ekspozycje. Spośród trzech wystaw stałych dwie koncentrują się na rzemiośle artystycznym i bursztynowej biżuterii. Gwoździem programu (przynajmniej pod kątem dydaktyczno-edukacyjnym) jest kompleksowa ekspozycja “Bursztyn - jego piękno i dzieje”, przygotowana we współpracy z warszawskim Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Wspaniałe okazy, ciekawostki przyrodnicze i historyczne, a to wszystko bez opłat za wstęp.

Do najcenniejszych skarbów krakowskiego Amber Museum z pewnością trzeba zaliczyć statek z bursztynu, naturalną bryłkę pirytu wtopionego w sukcynit czy bursztynową wersję “Damy z łasiczką”. Warto dodać, że w przyległym laboratorium każdy może (po uiszczeniu opłaty) sprawdzić w specjalnym spektrometrze, czy konkretny kamień to prawdziwy bursztyn, czy jednak świetnie wykonana podróbka.

Cennik

WSTĘP DO AMBER MUSEUM W KRAKOWIE JEST BEZPŁATNY - stan na sierpień 2018.

Mini przewodnik

Prywatne Muzeum Bursztynu, ściśle zintegrowane ze sklepem, pracownią jubilerską, mini-laboratorium badawczym i małą kawiarnią. Amber Museum w Krakowie posiada 3 stałe ekspozycje, gdzie wystawiane są m.in. wyjątkowe okazy “Złota Bałtyku”, wymyślna biżuteria z bursztynu czy inne wyroby rzemiosła artystycznego. Naturalnie nie brakuje przyrodniczych i historycznych ciekawostek.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja